Forum Dyskusyjne

Filmy
08-10-2012 22:05

Do człowieka trzeba umieć podejść
3 minuta 01

Autor: harry
Pentax 645N
05-10-2012 19:33

Jestem ciekaw, czy macie jakieś doświadczenia a może i wyrobioną opinię o korpusie Pentax 645N oraz obiektywach SMC Pentax FA, produkowanych do tego body?

Będę szczerze wdzięczny za wszelkie uwagi.

Post był edytowany 2012-10-05 19:33:59

Autor: Fotomanek
Uszkodzony Biometar 80?
05-10-2012 16:51

Właśnie dostałem paczkę z Psixem i Biometarem 80 'zebrą'. Niby na sucho wszystko działa ale... Nie widzę przesłony w obiektywie. Jej pierścień chodzi dość luźnie a bolec od strony wnętrza aparatu po przyciśnięciu nie powoduje jej przymknięcia do zadanej wartości. Da się to naprawić domowym sposobem, poszukać nowego szkła czy to może ja coś robię nie tak?

Autor: Pikuslaw
Pierwszy dalmierz
05-10-2012 14:10

Witajcie,

Chce kupic sobie maly obrazek, (na codzien fotografuje Yaska). Myslalem o pentaxie ME super, ale zainteresowaly mnie dalmierze. Co sadzicie o takiej oto canonetce: http://allegro.pl/canonet-g-iii-ql-17-kultowy-dalmierz-i2678851757.html

Zalezy mi na malym rozmiarze i preselekcji przyslony, 300zl to raczej moj gorny pulap. Nada sie czy lepiej wydac wiecej na zadbany model - ewentualnie o co wypytac jeszcze sprzedajacego? A moze cos innego w podobnej cenie? Yaska electro raczej odpada ze wzgledu na gabaryty.

Dzieki,
Marcin
(brak polskich znakow w pracy)

Autor: MarcinP
Sklejone listki migawki - czego uzyc?
04-10-2012 23:53

aparat to Robot Junior, jakis olej siedzi w migawce (troche udalo sie z wierzchu usunac, ale chyba siedzi w srodku, bo migawka nie dziala, dopoki sie jej nie popchnie) nie mam na tyle zdolnosci manualnych, zeby rozebrac na czesci pierwsze, wiec wymyslilem sobie, ze uzyje jakiegos sprytnego plynu odtluszczajacego. pytanie jest nastepujace: Czego uzyc? Isopropanol bedzie ok?



Lightstream

Autor: JekyllAndHyde
Biała kaszka w C41
04-10-2012 13:57

Witam Szanownych Kolegów
Czy może ktoś wie dlaczego zostaje mi taka biała kaszka (widoczna przy dużych powiększeniach ...) proces Tetenala na 1L ...
Robię tak :
CD (koncentraty 1,2,3 + woda demineralizowana wg instr.) 3,15minuty 38stp procesor
BX jw 6 minut 38stp procesor
Płukanie pod kranówką ok 35stp 4-5 minut
Stabilizator Tetenal + woda demineralizowana
Suszenie (tak jak zawsze w pralni sobie wiszą przez noc ...wszystkie bw tak suszę i jest igła żadnych paprochów itp)
Efekt jest na wszystkich do tej pory wywołanych filmach ..raz troszkę większy raz mniejszy i nie równomierny ... (filmy to reala, portra 160, PRO 400)
Obrazek

Autor: Mariusz36
Wystawa "Wrocław Chrisa Niedenthala"
29-09-2012 15:09

Od dziś, tj. 29.09.2012 r., do 15.10.2012 r. będzie można obejrzeć na wrocławskim Rynku (obok pręgieża) wystawę plenerową pt. "Wrocław Chrisa Niedenthala" zorganizowaną przez Ośrodek Pamięć i Przyszłość i Gazetę Wrocławską. Wystawa to wybór fotografii zrobionych w 1982 roku na zamówienie niemieckiego pisma "Geo" i odrestaurowanych cyfrowo.

Strona wystawy w serwisie Ośrodka Pamięć i Przyszłość

Dla zainteresowanych użytkowników FB, autor ma swój profil, na który można zajrzeć:

Profil Chrisa Niedenthala

Post był edytowany 2012-09-29 15:10:06



Polski Fiat w walce o rekord!

Autor: jacek_slopek
supersampler
28-09-2012 21:40

Czy może ktoś z przytomnych i żywych posiada to ustrojstwo, tyle że się do tego nie przyznaje?
Bo przeszukanie forum wykazało jedynie
dwoje dawno nieobecnych, a wzięła mnie ochota na wypróbowanie tego dziwadła.
Jakby więc kto miał (i pewnie się tego wstydził), to o PW ładnie proszę



opinia publiczna, a w tym czytelnicy, nie mają żadnego pożytku z wiadomości, które są prawdziwe

Autor: MartaW
Globalny kryzys kapitalizmu
28-09-2012 17:30

Chyba nie musze zaznaczac ze to OT?

Tak sobie pomyslalem, ze zyjemy w arcyciekawych czasach i milo byloby pogawedzic w przyjaznym gronie o tym co sie wokol nas dzieje. Mam na mysli zbieg kilku okolicznosci, które juz spowodowaly, ze obecne pokolenie zyje na nizszym poziomie niz kilka poprzednich, a moze byc znacznie gorzej.

Jakkolwiek tytul watku mozecie uznac za kontrowersyjny, trudno w krótkim zdaniu umiescic skale obecnych zmian. W moim odczuciu jestesmy swiadkami najwiekszego zamieszania od czasów II wojny swiatowej.

Dla tych szczesliwców, którzy mogli przeoczyc, kilka kluczowych punktów:

1) Pekniecie banki na rynku nieruchomosci w USA - 2008. Jego geneze doskonale opisuje film "Inside Job" ("Szwindel - Anatomia Kryzysu").

2) Od kilku lat znajdujemy sie w szczycie produkcji konwencjonalnej (taniej) ropy. Co to oznacza? Jej cena bedzie juz tylko rosla i bedzie dyktowala mozliwosci ludzkiej cywilizacji przez nastepne dziesiecio- a moze i stulecia.

Ogólnie na temat problemu:

http://peakoil.pl

Szybki podglad na cene crude oil:

http://www.oil-price.net/

3. Rozpad strefy Euro. Ten, z racji czestych nudów w korporacji, sledze dosc intensywnie ostatnio.

Dodajmy do tego zblizajacy sie w USA "fiscal cliff" -- podwyzka podatków od stycznia 2013 i zastraszajace zadluzenie tego kraju. Drukowanie dolarów niestety jest slaba recepta w okresie wysychajacych studni z ropa na Bliskim Wschodzie.

Do tego polecam kazdemu swietny film "Spisek zarówkowy" (dostepny na YT).

Spisek zarówkowy

Ciekaw jestem do Wy na to i czy bawiliscie sie w zgadywanie scenariuszy na, powiedzmy, najblizsze 10 lat?



Simple Money Planner

Autor: Jurek
Aukcja PENTAX MZ-10.Co sądzicie?
28-09-2012 10:52

Witam
Chciałbym uzyskać opinie o tym aparacie . Recenzje przeczytałem na jego temat.
Jestem ciekawy jak waszym zdaniem ma się cena do jakości. Z tego co się dowiedziałem jest to model dobry , ale czy wystawiona cena złaszcza z obiektywem nie jest podejrzanie za niska? Szkoda mi wtopić kasy w coś co będzie stało na półce jako kurzołap.
http://allegro.pl/aparat-pentax-mz-10-z-obiektywem-super-okazja-i2632530952.html

Autor: potokowiec