O stowarzyszeniu
Regulamin konkursu na zdjęcie miesiąca.

 1. W zabawie wyłaniamy zdjęcie miesiąca spośród nadesłanych przez uczestników prac.
 2. Na koniec roku zwycięskie prace miesięczne biorą udział w głosowaniu na zdjęcie roku.
 3. Zdjęcie zgłoszone do konkursu odpowiadają na zadany wcześniej temat. Nadesłane prace nie muszą być nowe, ważne żeby były wykonane aparatem analogowym.
 4. Konkursowe zdjęcie publikujemy w galerii, a odnośnik do zdjęcia podajemy również w tym wątku.
  - Zdjęcie wrzucamy z tytułem ""Konkurs Styczeń"", etc.
  - odnośnik do konkursowego zdjęcia na forum opisujemy podobnie, tzn Konkurs Styczeń i kolejny nr zgłoszenia, o tak: "Konkurs styczeń, praca nr 1 itd.
 5. Wybór tematu odbywa się w tym wątku i mogą brać w nim udział wszyscy użytkownicy AT, poprzez zgłaszanie swoich propozycji. Ostatecznie temat w sposób arbitralny wybiera i ogłasza kurator konkursu w pierwszym dniu miesiąca.
 6. Kuratorem konkursu zostaje zwycięzca poprzedniej edycji.
 7. Na zgłoszenie pracy konkursowej, mamy czas od momentu ogłoszenia tematu, do końca 25 dnia miesiąca.
 8. Głosowanie odbywa się od 26 dnia, do końca miesiąca i polega na wysłaniu swojego głosu Kuratorowi w wiadomości prywatnej. W głosowaniu może uczestniczyć każdy użytkownik AT.
 9. Kurator konkursu ogłasza wyniki pierwszego dnia kolejnego miesiąca wraz z kolejnym tematem.
 10. Zwycięzce nagradzamy indywidualnie. Wysyłanie upominków nie jest obowiązkowe, dlatego może się zdarzyć, że wygrany nie otrzyma nagrody. Podarki wysyłamy wg uznania i z uwzględnieniem zdrowego rozsądku.

Regulamin Forum i Galerii Stowarzyszenia Miłośników Aparatów Tradycyjnych.

 1. Forum służy społeczności miłośników analogowej fotografii do wymiany doświadczeń oraz przyjaznej dyskusji na tematy fotograficzne i nie tylko. Jeśli powyższe nie jest Twoim celem, poszukaj sobie innego miejsca w sieci.
 2. W czasie aktywności na Forum obowiązuje ogólna zasada „nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe”, pamiętaj o niej naciskając „Enter” pod swoim postem.
 3. Na Forum można dyskutować o wszystkim, drobne wyjątki to tematy polityczne, religijne, wypowiedzi będące przejawem dyskryminacji ze względu na wyznanie, płeć, orientację seksualną czy rasę oraz nawołujące do przemocy. Nie można również publikować wypowiedzi zawierających wulgaryzmy oraz zachęcających do łamania obowiązującego prawa.
 4. Powtarzające się niemerytoryczne wypowiedzi prowadzące do bezproduktywnych sporów i kłótni (trolling) mogą wiązać się z usunięciem ich autora z naszej społeczności.
 5. Zamieszczanie treści będących reklamą jakichkolwiek produktów, usług czy organizacji może zostać dokonane wyłącznie za zgodą Administracji portalu.
 6. Administracja zastrzega sobie prawo do moderowania Forum oraz zmieniania treści postów i komentarzy. Zamieszczone na Forum treści sprzeczne z niniejszym regulaminem będą usuwane przez Administrację portalu.
 7. Przed zadaniem pytania na Forum wskazane jest użycie wyszukiwarki i sprawdzenie czy odpowiedź na nie, nie została już wcześniej udzielona.
 8. Zasady dodawania zdjęć do Galerii:
 • zdjęcia zamieszczane w Galerii muszą być wykonane na tradycyjnym materiale światłoczułym (oczywiście konwersja do postaci cyfrowej i modyfikacja plików nie narusza regulaminu). Nie należy zamieszczać zdjęć, które pierwotnie zarejestrowane zostały na matrycy cyfrowej.
 • każdy zarejestrowany użytkownik portalu może zamieścić dwa zdjęcia dziennie,
 • dodając zdjęcie do Galerii użytkownik równocześnie domyślnie potwierdza, że zdjęcie jest jego własnością i nie narusza praw osób trzecich ani nie jest obciążone żadnymi roszczeniami,
 • maksymalna wielkość obrazu nie powinna przekraczać 2 megabitów.
 1. Dokonując rejestracji lub aktywacji istniejącego konta użytkownik portalu akceptuje niniejszy regulamin.