Autor

jaskiniar

20-06-2016 20:27

Tytuł: cały się nie zmieścił...

Dni Morza, Szczecin, czerwiec 2016; aparat Zenza BRONICA SQ-A, obiektyw: ZenzanonS 1:2.8, f=80 mm, z ręki, czas 1/4 sek., f2.8, ISO 125 (Ilford FP4), wywołanie negatywu i opracowanie obrazu: obróbka własna Rodinal: 1+50, 15 min.)

Komentarze

jaskiniar

jaskiniar

trochę się obawiałem tego reflektora... ale wyszło faktycznie ciekawie

errata:
nie wyszło. Można było ją (tę plamę) wykorzystać

10 lat temu
irmi

irmi

Plama światła i zdjęcie ożyło.

10 lat temu
Janeq-2010

Janeq-2010

jac123 napisał(a):
Hm, ale jak możesz mi dać tego legalnego XP???



Jeżeli w Warszawie lub okolicach, to np. osobiście...

10 lat temu
jac123

jac123

Janeq-2010 napisał(a):
jac123 napisał(a):
Jeśli o mnie chodzi to XP był super stabilny.
Ja tam wiele na kompie nie robię, więc wymagań nie mam.
To może ten Linux? A skąd go wziąć, i jak to się je???


Legalnego WinXP mogę Ci poprostu dać.

Z Linuxem znajdź znajomego, który się zna.
Bo nie jest zbytnio \\\'user friendly\\\'

Hm, ale jak możesz mi dać tego legalnego XP???

10 lat temu
Janeq-2010

Janeq-2010

jac123 napisał(a):
Jeśli o mnie chodzi to XP był super stabilny.
Ja tam wiele na kompie nie robię, więc wymagań nie mam.
To może ten Linux? A skąd go wziąć, i jak to się je???


Legalnego WinXP mogę Ci poprostu dać.

Z Linuxem znajdź znajomego, który się zna.
Bo nie jest zbytnio \'user friendly\'

10 lat temu
jac123

jac123

Jeśli o mnie chodzi to XP był super stabilny. Ja tam wiele na kompie nie robię, więc wymagań nie mam. To może ten Linux? A skąd go wziąć, i jak to się je???

10 lat temu
Janeq-2010

Janeq-2010

jac123 napisał(a):
Janqu, widzę że jesteś specjalistą.
Co zainstalować na starszym lapku, tzn jaki system? Chciałem legalny XP, ale jakiś drogi strasznie (200 zł). Czy na tych Operach i innych da się zainstalować Worda itp i normalnie pracować???




Jacku,

W mojej Toshibie 4010 miałem Pentium II 233MHz 32MB RAm i 4GB HDD. Windows98 hulał nieźle, ale Internet Explorer 4 już niczego nie otwierał (oprócz AT ). Zrobiłem upgrade do Win98SE dołożyłem RAM do 160MB i zmieniłem dysk na 31GB. Opera 10.00 otwiera google.com i inne strony z certyfikowanym dostępem.
Uruchomiłem LAN na PCMCIA XirCom i WiFi 802.11g na PCMCIA SMCWCB-G EZ Connect-g.
Mam tam zainstalowany Office \'97 - no może Word97, Excell97 i PowerPoint97.
A co najważniejsze, te OSy są nakładkami na DOS, można je wyłączyć i mieć bezpośredni dostęp do systemu. Dla Assemblera i demonstracji prostego interfacingu jest to niezastąpione. Widać każdy bit i programista wie dokładnie co i dlaczego robi. Jest OK.

Inną opcją jest Linux, ale tego na Toshibie nie próbowałem. Na innym lapku Linux jest lepszy, szybszy i nieskończenie stabilniejszy niż WinXP. Wszystko działa i nigdy się nie zawiesza.

Różne stare programy są na www.oldversion.com

Pozdrawiam,
Janek

10 lat temu
jac123

jac123

Janqu, widzę że jesteś specjalistą.
Co zainstalować na starszym lapku, tzn jaki system? Chciałem legalny XP, ale jakiś drogi strasznie (200 zł). Czy na tych Operach i innych da się zainstalować Worda itp i normalnie pracować???

10 lat temu
Janeq-2010

Janeq-2010

Wilkosz napisał(a):
Janeq-2010 napisał(a):
Wpis dodany z Opery 10.00 pod Win98SE na Toshibie Satellite 4010CDT.
Łączność WiFi PCMCIA SMCWCB-G EZ Connect-g 802.11g router Samsung GT-I9070



Rozważałeś bilobil albo coś silniejszego? To już wiemy, wiemy już to. Pierdylion razy czytaliśmy o tym osiągnięciu K2 zimą bez tlenu. Wiemy też o bramie, biturbo, rpa, zięciu, prawych drzwiach, ajfonie w dłonie. To wszystko już wiemy i jeszcze do niedawna szanowaliśmy.



Jesteś jak \'szwajcarski\' - nie podoba się, nie czytaj - ale nie narzekaj, to nudne.

10 lat temu
jaskiniar

jaskiniar

Które?

10 lat temu
DAAD

DAAD

Janeq-2010 napisał(a):
PS. Wpis dodany z Opery 10.00 pod Win98SE na Toshibie Satellite 4010CDT.
Łączność WiFi PCMCIA SMCWCB-G EZ Connect-g 802.11g router Samsung GT-I9070


Szkoda bo podobno muzeum techniki likwidują.

10 lat temu
Wilkosz

Wilkosz

Janeq-2010 napisał(a):
Wpis dodany z Opery 10.00 pod Win98SE na Toshibie Satellite 4010CDT.
Łączność WiFi PCMCIA SMCWCB-G EZ Connect-g 802.11g router Samsung GT-I9070



Rozważałeś bilobil albo coś silniejszego? To już wiemy, wiemy już to. Pierdylion razy czytaliśmy o tym osiągnięciu K2 zimą bez tlenu. Wiemy też o bramie, biturbo, rpa, zięciu, prawych drzwiach, ajfonie w dłonie. To wszystko już wiemy i jeszcze do niedawna szanowaliśmy.

10 lat temu
jaskiniar

jaskiniar

)

10 lat temu
Janeq-2010

Janeq-2010

Ładne ujęcie - żałuję, że nie byłem (choć byłem).


DAAD napisał(a):
Chyba z prawej burty Janeq z Czajki odpalił.



Żarty DAADu - to obróbka własna.



PS. Wpis dodany z Opery 10.00 pod Win98SE na Toshibie Satellite 4010CDT.
Łączność WiFi PCMCIA SMCWCB-G EZ Connect-g 802.11g router Samsung GT-I9070

10 lat temu
jaskiniar

jaskiniar

dzięki wielkie

10 lat temu
Jantar

Jantar

DAAD napisał(a):
Chyba z prawej burty Janeq z czajki odpalił.

10 lat temu
marcin_pl

marcin_pl

Fantastyczne

10 lat temu
jarek

jarek

Fajne, żywe bardzo.

10 lat temu
Wilkosz

Wilkosz

Czy mie sie zdaje czy nasza młodzież ostatnio na tej miednicy przemycała 37 tysięcy sztuk fajek bez akcyzy? Detaliści...

Zdjęcie okejos i ahoj! (tam nie ma przypadkiem - ó - ?)

10 lat temu
epoxy1

epoxy1

Super. A światło... genialne.

10 lat temu
DAAD

DAAD

Chyba z prawej burty Janeq z czajki odpalił.

10 lat temu
jaskiniar

jaskiniar

)

10 lat temu
KAT

KAT

To wyrazne !

10 lat temu