Autor

jaskiniar

06-06-2016 18:30

Tytuł: gdzieś w Sudetach...

czerwiec 2016; aparat Zenza BRONICA SQ-A, obiektyw: ZenzanonS 1:2.8, f=80 mm, z ręki, czas 1/15 sek., f5.6, ISO 100 (Acros 100), wywołanie negatywu i opracowanie obrazu: obróbka własna Rodinal: 1+50, 13.5 min.)

Komentarze

jaskiniar

jaskiniar

ta akurat nudna nie jest

10 lat temu
Janeq-2010

Janeq-2010

Dla mnie siewka i \'śmietnik\' są OK.
Sama skała jest przereklamowana, nudna.

10 lat temu
jaskiniar

jaskiniar

wosk napisał(a):
[ciach...]
A wystarczyłaby porządna blenda

A to studenci mieliby uciechę ...

10 lat temu
wosk

wosk

Baaardzo ładny kadr, aczkolwiek trochę nietypowy dla Autora. Dynamiczne oświetlenie, ładnie pogodzone dwie części obrazu. Mi pasuje!

zladygin napisał(a):
Nietrafiony rozkład oświetlenia

A wystarczyłaby porządna blenda

10 lat temu
PiotrCe

PiotrCe

Podoba.

10 lat temu
jac123

jac123

jaskiniar napisał(a):
zladygin napisał(a):
[ciach...]
Acha: i tę pionową siewkę wyrwać.

szalenie się rewolucyjny Kolega zrobił

Rebeliant jakiś , czy co?

10 lat temu
zladygin

zladygin

jaskiniar napisał(a):
zladygin napisał(a):
[ciach...]
Acha: i tę pionową siewkę wyrwać.

szalenie się rewolucyjny Kolega zrobił


A jak!

marian napisał(a):
nowa praca, nowa energia...


To nowy brak pracy daje kopa

10 lat temu
Marian

Marian

nowa praca, nowa energia...

10 lat temu
jaskiniar

jaskiniar

zladygin napisał(a):
[ciach...]
Acha: i tę pionową siewkę wyrwać.

szalenie się rewolucyjny Kolega zrobił

10 lat temu
zladygin

zladygin

jac123 napisał(a):
zladygin napisał(a):
Nietrafiony rozkład oświetlenia. Najwięcej szczegółów, najbardziej interesujących znajduje się w prawej dolnej części kadru - oko wędruje do jasnych plam po przekątnej.
Moim zdaniem zdjęcie nieudane.

EEee tam, marudzicie. Lewa strona jest ładnie oświetlona i odpowiednio pokazuje te gnejsy. Po co oświetlać prawą i te śmieci tam?


Marudzę, pewnie... Jaskiniar robi niezłe foty, a tu takie badziewie.
Schować te śmieci w głębszym cieniu, wtedy nodule będą OK.
Acha: i tę pionową siewkę wyrwać.

10 lat temu
jac123

jac123

zladygin napisał(a):
Nietrafiony rozkład oświetlenia. Najwięcej szczegółów, najbardziej interesujących znajduje się w prawej dolnej części kadru - oko wędruje do jasnych plam po przekątnej.
Moim zdaniem zdjęcie nieudane.

EEee tam, marudzicie. Lewa strona jest ładnie oświetlona i odpowiednio pokazuje te gnejsy. Po co oświetlać prawą i te śmieci tam?

10 lat temu
olowek74

olowek74

Dzięki.Nie widziałem chyba czegoś podobnego,stąd pytanie.

10 lat temu
Wilkosz

Wilkosz

Mi ta kompozycja z łukiem bardzo, bardzo odpowiada. I proporcje skały do reszty.

10 lat temu
zladygin

zladygin

jaskiniar napisał(a):
... lewej górnej części kadru. Cała skała/odsłonięcie to dydaktyczne stanowisko. Trawki i patyki z dolnej, prawej części kadru nie mają znaczenia...

No to tym bardziej. Jak ma to być zdjęcie dokumentacyjne, to nie powinno zawierać tego, co jest bez znaczenia. Chyba że dasz komentarz: proszę nie patrzeć na to po prawej, ważne jest to po lewej.

Widz nie podnieca się nodulami silimanitowymi tylko pokazanym zdjęciem.

10 lat temu
jaskiniar

jaskiniar

olowek74 napisał(a):

Dlaczego ta skała taka guzowata jakby?

Ta skała to gnejs - gnejs silimanitowy. A te \\\"guziki\\\" to silimanitowe nodule (gruzełki?) zbudowane z kwarcu i silimanitu.
zladygin napisał(a):
[ciach...] Najwięcej szczegółów, najbardziej interesujących znajduje się w .... [ciach...]

... lewej górnej części kadru. Cała skała/odsłonięcie to dydaktyczne stanowisko. Trawki i patyki z dolnej, prawej części kadru nie mają znaczenia...

ps
oświetlenie takie - na jakie pozwalają drzewa i krzaki porastające to miejsce...

10 lat temu
Marian

Marian

Tak. Do skasowania. Autor schyłkowy. Wyczerpał pomysły. Zjada ogon na zimno. Gdzie jest moderacja!

10 lat temu
zladygin

zladygin

Nietrafiony rozkład oświetlenia. Najwięcej szczegółów, najbardziej interesujących znajduje się w prawej dolnej części kadru - oko wędruje do jasnych plam po przekątnej.
Moim zdaniem zdjęcie nieudane.

10 lat temu
olowek74

olowek74


Dlaczego ta skała taka guzowata jakby?

10 lat temu