Autor

kowal331

24-11-2022 15:18:40

Tytuł: Ochotnicza Straż Pożarna

Wbrew pozorom nie jest to ,,wykopek" z przepaści archiwum,tylko zupełnie świeże zdjęcie zrobione tuż przed Paradą Niepodległości 11 listopada 2022 r.Film Fomapan100,aparat Zenit 19,obiektyw Helios 44-4

Komentarze

Glebsky

Glebsky

To zdjęcie również u mnie wywołuje tęskotę za młodością. Gdy uczyłem się w "Samochodówce", Żucz był podstawową jednostką transportową w naszej szkole i jednocześnie nieocenionym pole do pracy dydaktycznej. Mieliśmy na warsztatach nauczyciela od silników. To był prawdziwy pasjonat. Nie istniał dla niego żaden inny samochód. Właściwie to nie znał innych. Ile żeśmy się naskrobali głowic od tych silników... Eeech.

2 lat temu
skpt

skpt

Trafiłem ostatnio na "Naprężacza pędni". Nie miałem czasu napisać, że Twoje kolejowe fotografie wiele dobrych wspomnień wywołują. Dziękuję. A dużo nowszym żuczkiem też jeszcze jeździłem. Ten "mój" egzemplarz miał koloryt lokalny pod postacią wykręcającego się od drgań w trakcie jazdy lewarka biegów. Zdarzało się, że człowiek z nim w ręku został.

2 lat temu
implicite

implicite

Pamiętam, że kiedyś chciałem sobie kupić za grosze od jakiejś firmy całkowicie zamortyzowanego żuka. Zapytałem o zdanie ojca i on mi odradził. Teraz już wiem, że nie należy się słuchać rodziców.

P.S. Parada to jest Równości, a Niepodległości to Marsz. Ale mnie też się to myli.

2 lat temu