Autor

snowman

19-09-2014 20:51

Tytuł:

Połówka pojemniczka po kliszy, Barcalay, dwa i pół tygodnia w Gdańsku, z podziękowaniami dla Marcina za przechwycenie i odesłanie kamerki.

Komentarze

irmi
a na dnie obrazek, jak słonce przeskakuje przez koło
Dodano: 11 lat temu
qliver
snowman napisał(a):
Qliver - wskocz na solarigrafia.pl


:-O
thnx
Dodano: 11 lat temu
snowman
Qliver - wskocz na solarigrafia.pl
Dodano: 11 lat temu
snowman
A ja wciąż jeszcze kamerek nie przesłałem... Głupio mi powielokroć, ładuję papier w pościągane (w sumie tylko takie z odzysku mam, nowych nie mam kiedy rzeźbić) i w tydzień/dwa wysyłam. Parę otworków "luzem" też dołożę
Dodano: 11 lat temu
irmi
ciekawy efekt, choć słońce tym razem z racji koloru bardziej przypomina fontannę
Marku, chyba jeszcze za przesyłkę nie dziękowałam, wiec robię to teraz (kalendarzyki rozdane, zainteresowanie techniką było)
Dodano: 11 lat temu
qliver
Ma klimat. Do tej pory nie mam pojęcia, jak można fotografować starą kasetką po kliszy ;-)
Dodano: 11 lat temu
Foto
Spox
Dodano: 11 lat temu
RagnarokIII
Prawie jak London.
Dodano: 11 lat temu
DAAD
No to już mniej więcej zrozumiałem.
Dodano: 11 lat temu
snowman
Nie sposób się nie zgodzić. Tu jednak wkracza element wynikajacy z konstrukcji kamerki - dążenie do ujęcia (niemożliwe do osiągnięcia) półpełnego kąta widzenia. Oczywiście, są przypadki (i wcale nie tak rzadkie) budowania kamer z węższym kątem widzenia (pod konkretny projekt) jak również wycinania kadrów z większej calości - to ostatnie szczególnie w przypadku materialnej publikacji (wydruk, a nie prezentacja w sieci)
Dodano: 11 lat temu
DAAD
Pytałem o paski i kadr jako całość. Ja fotografując jakąś scenę staram się by ją zmieścić w kadrze. Niestety jest to rzadkość i dostaje się dużo dodatkowego śmiecia.
Wtedy kadruję już pozytyw. To drugi element budowy kadru.
Dodano: 11 lat temu
snowman
Równie serio - pytasz o te paski po bokach, czy oczekujesz drastyczniejszych cięć? Bo jeśli chodzi o cięcia, to zdarz mi się ciąć czasem mocno, jeśli chodzi o paski - to tak, jeśli zamierzam pokazać cały widoczny kadr, to paski się łapię jeśli ma się załapać najszersze miejsce kadru (robię to programowo, nie wynika to z przymusu lecz przyjętego założenia).
Dodano: 11 lat temu
DAAD
Pytam całkiem serio. Czy to jakiś wewnętrzny przymus, wstawiania całej naświetlonej powierzchni.
Dodano: 11 lat temu
snowman
Wiedzieć to wiadomo, tylko nie zawsze jest jak
Dodano: 11 lat temu
eleroo
Jak się pięknie oparło słońce na kole Gdyby ciut w dół sie dało, byłby kadr doskonały, no ale wiadomo, że przy solarkach nigdy do końca nie wiadomo
Dodano: 11 lat temu